Bilim & Teknik

DJI yeni nesil Phantom 4'ü tanıttı! [Video]

DJI bu sefer çok ama çok iddialı...


Dron denince akla gelen ilk marka olan DJI yeni nesil dronu Phantom 4'ü yaptığı görkemli bir lansmanla tanıttı. Daha önceleri şahsımında eğlence amaçlı kullandığı Phantom serisi dronların artık tamamen profesyone bir amaca hizmet ettiğine şahit oluyoruz.

Gerçek 4K video çekimi yapabilen dahili kamerası ile Phantom 4'ün özellikle ekstrem doğa sporları yapanlar için büyük bir inovasyonla geldiğini belirtelim. Dilerseniz tanıtım videosuna geçmeden önce Phantom 4'ün teknik özelliklerine şöyle bir göz atalım.

3 farklı hız modu sayesinde bir dronun çıkmasını düşünmediğimiz 72 km/saat hıza kadar ulaşan Phantom 4'ün en önemli yeniliği ise çift girişli pili oluyor. 5350 mAh pil gücü sayesinde 28 dakika kullanım ömrü (Ekonomik sürüşte) sunan Phantom 4'ün birçok içerik üreticinin en önemli dostu olacağına inanıyoruz. Hareketli nesnelerin takip edilme özelliği ve çarpmalara karşı ekstra önlemle gelen Phantom 4 çok ama çok ilgimizi çekiyor...

1456861374_mediump2.jpg

6000 metreye kadar yükseklikte kullanılabilen Phantom 4'ün yazılımsal olarak 140 metrede sınırlandığının da altını çizelim. Bu ürünler menzilden çıksa bile ilk çalıştıkları yere dönmeleri algoritmasına göre çalışamktadır. Ufak GPS hataları olmuyor değil! ;)

1456861390_mediump4.jpg

1399 dolar fiyat etiketine sahip Phantom 4 için hazırlanan muhteşem tanıtım videosu...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.