Doğalgaz faturaları nasıl düşer? - Page 1

2- Evinizdeki tüm pencerelere ısı yansıtıcı film uygulayın
Cam filmi sayesinde camlarınızdan giren sıcağı ve soğuğu engelleyebilirsiniz. Duvarlara uyguladığınız mantolama gibi cam filmi de iç ortamdaki ısıyı önemli ölçüde korumanızı sağlar. Özellikle seramik cam filmlerini tercih ederseniz hem güneşin zararlı ışınlarından korunur hem de güneş ısısını yüzde 99'a varan oranlarda engelleyerek enerji tasarrufu sağlarsınız.

Doğalgaz faturaları nasıl düşer? - Page 2

3 - Pencerelerinizde panjur kullanın
Genelde güneş ışınlarını engellemek için kullanılan panjurlar ortamdaki ısının korunmasına da yardımcı olur.

Doğalgaz faturaları nasıl düşer? - Page 3

4 - Pencerelerdeki aralıkları kapatarak ısı ve serinlik kaybını önleyin
Evinizin pencereleri ahşap çerçeveli ise cam kenarlarının macunlandığından ve çerçevelerde boşluk kalmadığından emin olun. PVC kasa ve doğramalar ısı kaybını önlemek için idealdir. Ahşap kapı ve pencerelerde ise izolasyon bantları ve çıtaları kullanarak yalıtım sağlayabilirsiniz.

Doğalgaz faturaları nasıl düşer? - Page 4

5 - Evinizin duvarlarında ve çatınızda açık renkli yalıtıcı boya kullanın
Evinizin iç ve dış duvarları ile düz çatılarda ısı iletkenliği düşük olan yalıtımlı açık renk boyaları tercih edin. Böylece yüzde 25'e kadar ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür boyaların yüksek yansıtma özelliği sayesinde iç mekanlardaki aydınlatma donanımını daha az kullanarak tasarruf yapmış olursunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.