11. BOMBARDIER GLOBAL 7000 - 72.8 milyon dolar

Kanadalı üretici tarafından piyasaya sürülecek son model uçak ilk uçuşunu 2016 kasım ayında gerçekleştirdi. 500 saatlik başarılı denemenin ardından Bombardier'in Kanada fabrikasında 2 uçak daha yapılmaya başlandı. Gulfstream G650ER ile rekabet edecek Bombardier Global 7000, GE Passport turbofan motora sahip saatte 0.925 Mach ayani 1142 kilometre hıza çıkabiliyor.13 bin 700 kilometre uzunluğunda bir uçuş menziline sahip uçak ile denizaşırı uçuşlar rahatlıkla yapılabiliyor. ABD - Singapur, Kanada - Güney Afrika, Dubai - ABD, Çin - Meksika arası kesintisiz seyahat dahi mümkün.

Global 7000'in teknik özellikleri kadar içi ve sunduğu konfor da etkileyici. 19 yolcu kapasiteli uçak, tamamen alıcısının zevkine göre de döşenip uyarlanabiliyor.33 metre uzunluğuyla dünyanın en geniş kişiselleştirilebilir özel jeti olan Bombardier Global 7000 içerisinde genel olarak 1 adet mürettebat alanı ve 4 tane de yolcu alanı bulunuyor.

Konferans Süiti adı verilen bölme tamamen iş için düşünülmüş. Katlanabilir masalar birleştirilerek restorana dönüşebiliyor. Duvarda da bir elence ekranı mevcut. Bunun 4 kişilik bir Kulüp Süit versiyonu da var.Global 7000 içerisinde kişiye özel bir eğlence ve seyir odası da var ve son teknoloji televizyon, görüntü ve ses sistemleriyle donatılmış. Netflix gibi online yayın yapan platformlar izlenebiliyor.Fiber optik omurgasıyla Ka - band uydu teknolojisine bağlanarak yüksek hızda internet sunan Bombardier uçağının otel süitinde ise A'dan Z'ye 5 yıldızlı otel odası konforu sağlanmış. Özel bir duşu da var.Bombardier Global 7000, tamamen cam kokpiti, kontrollü uçuş ve artırılmış görüntü teknolojisi, rüzgar değişimi algılayıcısı ve üst düzen navigasyon sistemiyle parasının hakkını vermeye çalışıyor.

10. BOEING 747-8 VIP – 153 milyon dolar

Boeing 747-8 VIP “Dreamliner” olarak da adlandırılan uçak Hong Konglu milyarder Joseph Lau'ya ait. Bu uçak Lau, daha konforlu yolculuk yapabilsin diye son teknoloji ve tasarımlarla imal edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.