Dünyamızın kaderini değiştirecek çevreci icat ya da fikirler - Page 1

Özellikle afrika taşıma suyu ile hayatta kalmaya çalışanlar için yaratıcı bir icat..
Tekerlek bidon..

Dünyamızın kaderini değiştirecek çevreci icat ya da fikirler - Page 2

Özellikle Afrika'da su şebekesinin olmadığı bu bölgelerde 5 kişinin getirebileceği suyu daha sağlıklı bir şekilde taşımaya yönelik.

Dünyamızın kaderini değiştirecek çevreci icat ya da fikirler - Page 3

ÇAMAŞIR SUYUNDAN AYDINLATMA
Filipinler'de içine sadece su ve çamaşır suyu konulan plastik şişelerle evlerin aydınlatılması sağlanıyor.
Önce plastik şişeler tavanlara yerleştiriliyor, ardından içlerine su ve çamaşır suyu karışımı dolduruluyor.Bir girişimci tarafından insanlığın yararına sunulan buluşta güneş ışığı açılan delikten dikey olarak içeriye giriyor ve 360 derece yansıyarak bulunduğu ortamı aydınlatıyor.

Dünyamızın kaderini değiştirecek çevreci icat ya da fikirler - Page 4

SU ÜRETEN BİLLBOARD
Peru Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri havadaki nemi çekerek temiz içme suyu oluşturan billboardlar üretti.
Sistem havadaki nemi emen bir hazne ile başlıyor. Daha sonra içeriye giren hava klimalar sayesinde suya dönüştürülüyor. Dönüştürülen su da karbon filtrelerden geçerek depoya aktarılıyor. Projenin, ülkenin özellikle çöl olan kısmında su bulmakta zorlanan insanlara yönelik yapıldığını belirten yetkililer billboarddaki haznenin yaklaşık olarak 20 litre su alabildiğini ifade etti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.