ATLAS Boy: 1.8 metre Ağırlık: 150 kg Geliştiren: Boston Dynamics Özellikleri: Google tarafından satın alınan Boston Dynamics tarafında Atlas, insan vücudundan esinlenerek geliştirildi. Fukushima’da yaşanan nüklüeer santral felatinden sonra kullanılan robot, özellikle tespit çalışmaları için kullanıldı.

CHIMP Boy: 1.5 metre Ağırlık: 181 kg Geliştiren: Carnige Mellon Üniversitesi Özellikler: Geliştirilen özel kontrol mekanizmasıyla, en zorlu işlerin üstesinden gelebiliyor. Yangın simülasyonlarında kullanılan Chimp, vana ve kapı açmak gibi işleri üstleniyor.

ROBOSIMIAN Boy: 1.5 metre Ağırlık: 107 kg Geliştiren: Nasa Özellikler: Dört kola sahip olan Robosimian, örümcek gibi yürüyebiliyor. Böylece en zorlu zemin şartlarında kontrolü elden bırakmayan robotun en büyük özelliği ise düz duvara bile tırmanabilmesi olarak biliniyor.

S-ONE Boy: 1.4 metre Ağırlık: 120 kg Geliştiren: Schaft Özellikler: Japonya merkezli Schaft’ın geliştirdiği S-one, denge konusunda başarılı modeller arasında yer alıyor. Dik merdivenleri bile tırmanabilen robotun uluslararası çapta kazandığı birçok ödül bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.