Dünyanın en hızlı amfibik aracı - Page 1

Pekin'deki Kuzey Çin Araç Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen araç, 'v' şeklinde bir gövdeye sahip. Geri çekilebilen tekerleklerin yan tarafından kompakt jet pompları aracın suda üst hızlara ulaşmasını sağlar. Zırhsız ve silahsız 5.5 ton ağırlığında olan aracın, amfibik araç sınıfına göre hafif olduğu söylenebilir.

Dünyanın en hızlı amfibik aracı - Page 2

Aracın zırh ve ağır silahlarla donatılmasıyla hızının saatte 20-30 km seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. shiftdelete'in haberine göre BAE SuperAV ve Terrex 2 araçlarının saatte 10 km hızla hareket ettiği düşünüldüğünde Çin dünyanın en hızlı amfibik hızlı aracı için gün sayıyor diyebiliriz. Ancak konsept olarak tasarlanan aracın hizmete girip girmeyeceği henüz belli değil.

Dünyanın en hızlı amfibik aracı - Page 3

Gelelim yerli kaynaklarla üretilen Türk işi 'canavarlara'... Yerli 'Kaplan' engel tanımıyor; sürücü için karanlıkta araç kullanımına imkan sağlayan entegre gece görüş sistemleri...

Dünyanın en hızlı amfibik aracı - Page 4

Ülkemizdeki birçok savunma şirketi, elektronik harp konusunda hassasiyet göstererek savunma sanayisinin güçlendirilmesi konusunda çaba sarf ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.