Gerçek Ölçülerinde LEGO SUV. 2011’de Florida’da açılan LEGOLAND parkı kutlamaları için özel olarak inşa edilen SUV, 380,000 tuğla ile Şikago’da birleştirildi. Aracın yapımı için 2,500 saat ve her bir parçasının oluşturulması için de 2,654 pound harcandı. Ayrıca buna benzer bir çalışma daha sonra mavi Volvo XC90 içinde gerçekleştirildi.

Carlyle Livingston ll, bir eski görsel efekt sanatçısı, mobil uygulama geliştiricisi ve BrickCon’nun meşhuru Wayne Hussey ile blrlikte 20,000 parçadan oluşan LEGO ‘Bat Cave’ i meydana getirdiler. Eserin sahipleri çalışmayı 1960’ların TV dizisi Batman’dan esinlenerek yapmış ve tamamlamak için üzerinde 400 saatlerini harcamışlar. Çok detaylı olarak işlenen yarasa mağarasında Batboat için yakıt ihmal alanı, tavandan asılı bir iç aydınlatma sistemi ve hatta mini yarasalar bile yer alıyor.

Rubik Küp Çözme Makinesi, Mike Dobson ve David Gilday tarafından inşa edilmiş eşi benzeri olmayan bir çalışma. CubeStormer ll isimli makine Samsung Galaxy üzerinden yürütülen bir Android uygulamasını çalıştırıyor ve odaklandığı şey ise ortada sabit duran Rubik Kübü en kısa zamanda çözebilmek. İngiliz yarı-iletken üreticisi ARM’in imzasını taşıyan makine 2011’de 5.352 saniyelik performansı ile insan rubik küp çözme rekorunu geride bıraktı.

Gizemli Kutu. LEGO meraklısı Todd Wilder, 2011’de meydana getirdiği bu çalışmayı internet üzerinden LEGO kullanıcı grubuna gönderdi ve onu MOC kısaca “my own creation” olarak tanımladı. Todd Wilder, Gizemli Kutu’yu bu zamana kadar tamamladığı en büyük LEGO projesi olarak anlatıyor. Tasarımında MC Escher’ın çizimlerinden ve Mark Haddon’ın “The Curious Incident of the Dog in the Night-Time" adlı gizemlı kitabından esinlendiğini söylüyor. Wilder’ın LEGO’su soru işaretlerinin yer aldığı mozaik bir görünüme sahip. 8,000 parçadan oluşan bu kutuyu gizemli yapan şey yer yer üzerinde açılabilen gizli bölmelerin yer almasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.