Amerika'nın sahip olduğu Northrop Grumman B-2 Spirit, nükleer ve konvansiyonel silahlar taşıma kapasiteli, çok rollü, radara yakalanmayan (hayalet/stealth) bombardıman uçağı. Şu ana dek üretilen en pahalı uçaktır.

B-2 uçağı yüklenen yazılım sayesinde kuyruğu varmış gibi hareket eder. Aslında bu uçağı aldatmak için kullanılır. Bu ise Uçak teknolojisinin ne kadar geliştiğini gösterir.


B2 uçağı Amerakidan kalkıp hiç yakıt ikmali yapmadan 7000 deniz mili yol yapabiliyor.Haber 3 olarak haritada bir kıyasalam yaptık ve Amerikadan kalkan uçak Ankara'ya çok rahat bir şekilde varmaktadır.
Fiyatı: 2 .4 milyar dolar

Lockheed Martin F-117A Nighthawk (Gece Şahini, takma adı The Black Jet - Siyah Jet); dünyanın radara yakalanmama teknolojisiyle geliştirilmiş ve hizmete girmiş ilk hava aracı. Körfez Savaşı döneminde basında geniş yer bulmuştur. Dünyada sadece ABD Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmıştır,

Vurulamayacağı iddia edilen F-117'lerin bu unvanı, NATO'nun Sırbistan'a müdahalesi esnasında vurulmasıyla sona ermiştir. Bu da F-22'lerle değiştirilmek istenmesinin temel sebeplerinden biriydi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.