Yani tamamıyla hayal ürünü olan bambaşka bir dünyaya atılan adım; ve burada deneyimlenen bambaşka bir 3 boyutlu gerçeklik algısı. Oculus Rift (Facebook), Gear (Samsung) ve Cardboard (Google) ile şu an mümkün.

Yalnızca oyunların, film ve dizi sektörünün değil, iş yaşamının da geleceğini şekillendirme potansiyelini tahmin etmek çok zor değil.

Akıllı park eden araçları zaten biliyoruz. Bunun kademe atlamış hali ise "robot arabalar". Epeyce kafa yorulup yol katedilen bu teknolojiyle ilgili her ne kadar şu an Google başı çekse de, otomobil markaları ve hatta Apple bile, bu teknolojiyi test etmekte.

2020 yılında trafikte 10 milyon robot araç olacağı tahmin ediliyor.

Öyle bir zamandayız ki tüm teknoloji firmaları, bizleri bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden çekip çevirecek bot asistanlar geliştirmekle uğraşıyor. Siri, Cortana ve Google Now kuşkusuz çok kısa bir zaman sonra şimdikinden çok daha fazla bilgili, yetkin ve güvenilir olacak. Her hareketimizi izleyebilen bu botlar, bizim yerimize takvimlerimizi ayarlayacak, rezervasyonlarımızı yapacak, uçak biletlerimizi alacak; çakışan toplantılarımızı yeniden takvimleyecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.