Bilim & Teknik

Elektronik cihazlar tehlike saçıyor

Fazla elektronik cihaz kullanımı nörolojik rahatsızlıkları tetikliyor.Epilepsi ile Savaş Haftası vesilesiyle epilepsi hastaları ve hasta yakınlarının dikkat etmesi gereken konulara dikkat çeken Biorezonans Uzm. Dr. Sinan Akkurt, EEG çekimlerinin tanı için önemli bir araç olduğunu, ancak negatif olsa bile hastanın epilektif atak geçirmeye devam edebildiğini belirtti. Bunun için mutlaka bir hekim tarafından takibini önerdi.

Epilepsi hastalarına engelli gibi davranılmasına, aşırı korunup kollanmalarına gerek olmamakla birlikte hastanın aç ve uykusuz kalmaktan, çay, kahve ve kola gibi içeklerin aşırı tüketiminden, alkolden, televizyon, telefon, bilgisayar gibi elektronik cihazların uzun süreli kullanımından kaçınması gerektiğini vurguladı. Epilepsi hastalarının çalışma ve evlenme kısıtlarının bulunmadığına dikkat çeken Dr. Akkurt, hastanın moralini yüksek tutmasının da atakları azaltmaya önemli ölçüde katkısı olacağını vurguladı.

1402130095_biorezonans-31102013-150.jpg
Dr. Akkurt, bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi ile hastanın vücudundaki elektro-manyetik alan bozuklukları veya blokajların ortadan kaldırılarak biofiziksel dengesinin sağlanabildiğini kaydetti. Dr. Akkurt, "Beyin ve sinir hastalıklarının biorezonans metoduyla tedavisinde vücuttaki enerji dengesizliği, omur dengesizliği gibi sorunlar giderilmeye çalışılırken olumsuz etkisi bulunan amalgam (siyah) diş dolgularının temizlenmesi büyük önem taşır." dedi.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.