Bilim & Teknik

Elon Musk: Ölüm ihtimali yüksek!

ABD'li girişimci Elon Musk, Mars'a gitme ihtimalinin yüzde 70 olduğunu belirterek, 7 yıl içerisinde böyle bir yolculuğun mümkün olacağını söyledi. İşte detaylar!


ABD'li girişimci Elon Musk, Mars'a gitme ihtimalinin yüzde 70 olduğunu belirterek, 7 yıl içerisinde böyle bir yolculuğun mümkün olacağını söyledi. Elon Musk, Mars biletlerinin birkaç yüz bin dolar olacağını da belirtmeden geçmedi. Elon Musk konuya ilişkin,

"Mars'ta ölme ihtimalinız Dünya'da ölme ihtimalinizden daha yüksek. Zor olacak. Ölüm ihtimali yüksek, uzayın derinliklerine inme ihtimali düşük. Keyif için vakit yok. Biz geri dönebileceğinizi düşünüyoruz ama bundan emin değiliz. Bu kulağa zengin insanlar için bir kaçış sebebi olabilir gibi geliyor" ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Elon Musk, ulaşım tarihini değiştirmesi beklenen bir diğer projesi Hyperloop'un test tünelinin 10 Aralık'ta açılacağını açıkladı. Genelde pozitif haberleri sosyal medya hesabından kendi vermesiyle tanınan Musk, Hyperloop test tünelinin açılış tarihini yine Twitter üzerinden açıkladı. Sosyal ağda 'İlk tünel neredeyse hazır" diyen Musk, devam eden mesajında 10 Aralık'ta açılacağının bilgisini paylaşıyor.

Elon Musk: Ölüm ihtimali yüksek!

Devam eden mesajlarda gelen soruları yanıtlayan Musk, tüneldeki hızın saatte 250 km olacağının bilgisini de verdi. İlk Hyperloop tüneli Los Angeles şehrinde hayata geçecek olan projede özel bir tünel içinde hareket edecek tüplerde yolculuk yapılması hedefleniyor. Projenin nihai hedefi saatte 1220 kilometreye çıkmak olarak açıklanmıştı.

İlk etapta şehir içi taşımacılığında kullanılacak olan Hyperloop, ilk gün ücretsiz olarak kullanılabilecek. Daha sonraki günler ise yolculuğun bedelinin ise 1 dolar olması bekleniyor. Yolculuk 16 kişilik kabinlerde gerçekleştirilecek. Özel bir tüp içinde hareket edecek bir vagonun birden fazla yolcuyu taşıması planlanan Hyperloop, çılgın girişimcinin projelerinden sadece biri. 

Yorumlar
Marsta hayat negatiftir..
akıllı kişi mars,a gitmez..gittimi geri dönemez. ölüm oranı % 99 yaşam oranı %1 eski çağlarda dünyaya gelen kişiler daha şanslı..en azından oksijen var..hayat var.ağaçlar var...hayvanat var. mars,ta hiç birisi yok..olsa dahi yaşayamaz..oksjien yok.. Giden ve orda 2 yıl kalsın dünyaya geldiğinde biyolojik vucudu dünyaya uyum sağlamaz. giden kişi ölse mezarı dahi olmaz.
Cevapla
Antigravity74100
Roket teknolojisi ile Mars hayalleri çok büyük riskler taşıyor. Yakın gelecekte yeni bir yer çekimini yenme teknolojisi keşfedilecek ve insanoğlu uzayda özgürlüğünü ilan edecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.