Bilim & Teknik

Elon Musk SpaceX Starship uzay gemisini tanıtıyor!

Elon Musk, Ay'a mürettebat götürme ve Mars’ı kolonileştirmeyi hedeflediği yeni uzay aracı SpaceX Starship'i bugün tanıtacak!


SpaceX’in kurucusu Elon Musk, uzay turizmi başlatma planlarını daha önce açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından çalışmalarına başlanan Starship birkaç farklı prototip model gündeme gelmişti. Elon Musk bugün ise merakla beklenen yeni SpaceX Starship Mk1 roketini tanıtacak.

Elon Musk SpaceX Starship uzay gemisini tanıtıyor!

Elon Musk'un bugün sunması beklenen ve tüm hazırlıkları tamamlanan Starship MK1, devasa boyutlara sahip olacak. Ulaştığımız veriler doğru ise, uzay aracının eni 10 metre genişliğinde ve boyu da yaklaşık 50 metre uzunluğunda olacak. Epey güçlü olduğu söylenen üç adet Raptor motoru ile donatılan Starship Mk1’in, bu motorlar sayesinde, olabilecek en kısa sürede 20 kilometre yüksekliğe ulaşması hedefleniyor.

Elbette Starship Mk1’in son hali bugün tanıtılacak hali olmayacak, ancak son haline en yakın halini görebilme imkanı bulacağız. Tüm bu bilgilere ek olarak, Elon Musk'ın, birkaç prototip daha olabilme ihtimalini göz önünde bulundurduğunu belirtelim.


Bugün yapacağı sunumda, Mars’ta bir şehir kurma konusundaki planlarını yineleyeceği düşünülen Elon Musk’ın, hem Starship Mk1 hakkındaki tüm detayları hem de bu uzay gemisi ile ilgili planlarını detaylandırması bekleniyor.

Canlı yayınlanması beklenen sunumun, Amerika saatine göre öğleden sonra 16.00’da başlayacağını ayrıca belirtelim.

Yorumlar
CİN ALİ
DÜNYANIN ÜZERİNİ KAPATAN BİR KUBBENİN OLDUĞUNU BİLDİKLERİ HALDE HANGİ UZAYDAN VE HANGİ MARSTAN BAHSEDİYOLAR HÂLÂ ANLAMIŞ DEĞİLİM KURANI KERİMDE DAHİ YAZIYOR DÜNYADAN RUHUNU TESLİM ETMEDEN ÇIKIŞ YOK
Cevapla
uğur
ciddi misin gerçekten yoksa troll mü?dünyadan çıkalı 50 yıldan fazla zaman oluyor.
Antigravity74100
Dünyadaki tüm uçuş teknolojilerini alt üst edecek ve günümüzdeki teknolojilerin 1/3'ü kadar enerji harcayan anti yerçekimi tasarımında sona yaklaşıyorum. İtki çağının sonu geliyor. Bu bir şaka değildir, iki yıla kadar insanoğluna anti yerçekimi sistemini sunacağıma inanıyorum.
Cevapla
yorumcu
kurtaricimiz konusmus
Tipitip
Newton da bizi görebilecek mi ! :))
Tipitip
Hacı, o zaten var yapmışlar onu, sen başka birşey bul.Mesela konserve açacağı akıllısı ama
gravity741
iponedan ucuz olursa senin sistemi alırım :D:D
Ismail
Tamam
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.