Elon Musk'tan çılgın proje! Şehri tünellerle donatacak

The Boring Company (TBC) artık resmi olarak Las Vegas'ın altındaki tünel ağını 40 km genişlettiğini ve bunun orijinal planına 18 yeni istasyon ekleyeceğini söyleyebilir.

Elon Musk'tan çılgın proje! Şehri tünellerle donatacak

Hatırlarsanız, Elon Musk'ın sahibi olduğu TBC, başlangıçta Vegas Loop'u 45 km’lik tünelleri ve 51 istasyonu olan bir yer altı ulaşım sistemi olarak tasavvur etmişti. Şimdi ise mevcut plan, Nevada, Clark County'deki komisyon üyeleri en son genişlemeyi onayladıktan sonra 69 istasyonlu 100 km’lik tüneller inşa etmek.

TechCrunch’ın haberine göre komisyon üyeleri, TBC'nin avukatı Stephanie Allen'ın proje için vergi mükelleflerinin değil şirketin tamamını ödeyeceğine dair güvence vermesinden sonra 6'ya 1 oy kullandı.

Elon Musk'tan çılgın proje! Şehri tünellerle donatacak

Tek karşıt oy, ulaşım sisteminin yalnızca turistlere hizmet verdiği ve resort ve kumarhane çalışanlarını hesaba katmadığıyla ilgili endişelerini dile getiren Komiser Marilyn Kirkpatrick'ten geldi. Görünüşe göre Kirkpatrick, bölgesindeki insanlardan telefon alıyor, çünkü tünellerin inşası nedeniyle işe gitmeleri gittikçe zorlaşıyor. TBC'nin avukatı, şirketin işçileri barındırmak için şeridin yakınındaki yerleşim alanlarına doğru genişlemeyi planladığını söyledi.

Şu anda Vegas Loop, Las Vegas Kongre Merkezi çevresinde beş durak ile yaklaşık 3 km uzunluğunda. TBC, ağı Harry Reid Uluslararası Havaalanı, Allegiant Stadyumu, Las Vegas şehir merkezi ve hatta Los Angeles'a bağlayan daha fazla tünel kazmayı planlıyor. TechCrunch, onaylanan yeni istasyonlardan bazılarının havaalanı yakınındaki Las Vegas Bulvarı'nın yanı sıra Chinatown, Town Square Las Vegas ve Harmon Square'de bulunacağını söylüyor.