Bir başka ilginç tasarım da Sofie Collin ve Gustav Lanberg imzası taşıyor. Yatağınızın yanına, yere koyduğunuz bu halı saati susturmak için de yataktan kalkıp üzerine basmanız gerekiyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden Gauri Nanda'nın tasarladığı bu yaramaz saatin ismi Clocky. Clocky sizi uyandırmak için çalmaya başladığı anda kendisini masanızdan yere fırlatıyor ve saklanmak için bir yer aramaya başlıyor. Saklanma konusunda çok başarılı ve tekerlekleri sayesinde çok kıvrak olan bu yaramazı susturmak için ise önce bulmanız gerekli.

Matematik problemleri sizin için kolay olabilir. Peki sabah sabah sizi puzzle yapmak zorunda bırakan bu saate ne diyorsunuz? Siz yapbozu tamamlamadan susmayan bu saat sinirinizi bozuyor ama işini de oldukça iyi yapıyor.

Farklı saatlerde uyanan çiftler için Meng Fendi tarafından tasarlanmış Ring parmağınıza taktığınız bir elastik bant ile çalışıyor. Ayrı iki halkası olan bu saat parmağınızda titreyerek sizden başkasına kendisini duyurmadan uyanmanızı sağlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.