Sosyal ağ kurtları:
Bir dönemin büyük belası Koobface başta olmak üzere, Facebook botlarla ve virüs saçan zararlılarla dolup taşmaya devam ediyor. Koobface halen gelmiş geçmiş en büyük botnet olarak kabul görüyor ve Facebook, MySpace, Twitter, Friendster gibi ağlar üzerinde hesapları botnet'ine katmayı sürdürüyor. Spam reklamlardan da para kazanıyor.

Phishing tehlikesi:
Çeşitli şüpheli kaynaklardan gelen e-postalar kullanıcıları Facebook hesabını bu bağlantı üzerinden açtıklarında bütün hesapları ele geçirilebiliyor. Siz siz olun, e-posta bağlantıları üzerinden hesap açmayın.

Trojan:
Bu bağlantıya mutlaka tıkla diye kullanıcıları kandıran trojanlar arasında en tehlikelisi Zeus'tu ve benzerleri halen internette cirit atıyor. Bu yolla büyük hırsızlıklar düzenleniyor. URL Zone ismindeki zeki bir trojan ise hesabın hırsızlar için değerini ölçüyor ve büyük hedeflere yöneliyordu

Veri sızıntıları:
İş yerinizin iç işlerinin sosyal ağlardaki durum güncellemeleriyle ortaya çıkması riskine hazır mısınız? Ticari sırlarınız bu rahat ortamda dile getirilebilir, projeleriniz sızabilir, ele geçirilen bir hesap e-posta ve şirket hesaplarıyla aynı kullanıcı isim ve şifresini kullanıyorsa daha kötüsü de olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.