Twitter (2006) Kullanıcıların 140 karakterden oluşan ve “tweet” adı verilen iletiler yazabilmesine olanak sağlayan mikro blog servisi Twitter birçok sosyal ağın aksine arkadaşlık değil takip etme sistemiyle çalışıyor. En popüler sosyal ağ sitelerinden biri konumundaki Twitter özellikle son dönemlerde birçok politikacı tarafından da aktif şekilde kullanılıyor.

Facebook (2004) Başlangıçta Harvard Üniversitesi öğrencilerinin birbirleriyle iletişim halinde olması hedefiyle Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook daha sonra hedef kitlesine diğer okulları dahil etti, 2006 yılında ise tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şu anda dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci internet sitesi konumunda ve 1 milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

LinkedIn (2003) Eski ve yeni sınıf ve iş arkadaşlarını bulma; yeni iş veya ticaret fırsatı ararken çeşitli fırsatları keşfetme olanağı sunan LinkedIn günümüzde profesyonellerin varsayılan sosyal ağ sitesi

Özellikle ünlü olmamış grup ve şarkıcıların çalışmalarını paylaşarak büyük kitlelere ulaşmasını ve kişiselleştirilmiş sayfalarda dinleyicilerin yorum yazabilmesini sağlayan MySpace son birkaç yılda ciddi anlamda kan kaybetti ve son olarak 30 milyon $ karşılığında el değiştirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.