Geleceğe ışık tutan akıllara zarar 10 teknoloji ürünü - Page 1

Sanal Gerçeklik Konsolları ve Oyunları
Video oyunları, son yıllarda hızla gelişerek oldukça gerçekçi hale geldiler ve Pac-Man gibi eski tarz atari oyunlarını fazlasıyla gerilerinde bırakmayı başardılar. Wii adı verilen konsol, oyun için geliştirilen ilk hareket kontrol sistemine sahipti ve oyunculara gerçeklik hissini fazlasıyla yaşatmayı başarıyordu. Sanal gerçeklik kavramı, özellikle de Tron Efsanesi ve Matrix gibi filmlerden sonra oyuncular için fazlasıyla önemli hale geldi. Kısa sürede bu durumun farkına varan teknoloji şirketleri de bu amaca uygun etkileyici gereçler üretme telaşına düştüler. Bu ürünlerden bir tanesi de kullanıcıları adeta oyunun içerisine ışınlayan sanal gerçeklik gözlükleriydi. Samsung ve LG gibi üst düzey teknoloji firmalarının yanı sıra dünyanın en pahalı oyun konsolları arasında yer alan PlayStation 3 Supreme gibi bir teknoloji harikasına imza atan Sony de PlayStationVR adını verdiği sanal gerçeklik gereciyle oyun ve teknoloji meraklılarının akıllarını başlarından almayı başardı.

Geleceğe ışık tutan akıllara zarar 10 teknoloji ürünü - Page 2

Cihazlarınızın Kilidini Açan Şifre Hapları
Günümüzde, sahip olduğunuz her elektronik cihazın kilidini açacak bir şifre bulunuyor. Akıllı televizyonlarınızdan tablet bilgisayarlarınıza ve akıllı telefonlarınıza kadar birçok şifreyi sabah kalkar kalkmaz hatırlamak zorunda kalabilirsiniz. Eğer şifrelerle ilgili bir sorununuz varsa ve her gün bu kodları girmek istemiyorsanız, Motorola firması tarafından geliştirilen elektronik şifre hapı işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir. İçerisinde küçücük bir çipi barındıran bu hap, sindirim sıvılarıyla buluştuktan sonra “18-bit, EKG benzeri bir sinyal” içinizden yayılmaya başlıyor. Böylece şifre çözücü bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından yeşil ışık yakılan bu elektronik hap, yakında bizlerle buluşacak.

Geleceğe ışık tutan akıllara zarar 10 teknoloji ürünü - Page 3

Uçan Kaykaylar
Hoverboards ya da diğer bir deyişle “Uçan Kaykaylar” günümüzün teknoloji dünyasında yerlerini almaya başladılar. Geleceğe Dönüş II filminin hayatımıza kazandırmış olduğu bir başka teknoloji harikası olan bu uçan kaykaylar, meraklılarını büyülemeyi başarmıştı. Öncesinde meydana getirilen scooterlar ve Segway gibi taşıyıcılar aslında bu geleceğe ait teknolojinin habercileriydi. Özellikle de Kevin James tarafından canlandırılan Mall Cop filmindeki Paul Blart karakteri, bu kişisel taşıma araçlarına farklı bir boyuta taşıdı. Böylece sıradan kaykay versiyonlarına göre çok daha kullanıcı dostu uçan kaykaylar meydana getirildi. Razor, Jetson ve Hover X gibi şirketler tarafından geliştirilen bu teknolojik araçları artık internet üzerinden satın alabiliyoruz.

Geleceğe ışık tutan akıllara zarar 10 teknoloji ürünü - Page 4

Giyilebilir Dokunmatik Ekran
Halihazırda fazlasıyla işlevsel olan cep telefonları gelişerek birer minyatür bilgisayar haline geldiler. Sık sık “araba kullanırken telefonunuzu kullanmayın” şeklinde uyarılar yapılsa da bu ikazlara aldırmayıp, telefonu elimizden bırakmadan otomobillerimizi sürmeye devam ettik ve bu durum çoğu zaman ellerine yapışık telefonlarıyla karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara çarparak sonuçlandı. Bu olayların sonucunda bazı teknoloji firmaları günün her anında elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonları, kelimenin tam anlamıyla kullanıcılara yapıştırmaya karar verdi. Cicret Bracelet adı verilen bu giyilebilir teknoloji ürününde; hafıza kartı, USB girişi, Bluetooth ve Wi-Fi gibi özellikler de bulunuyor. Bir bileklik sayesinde sahip olduğunuz telefonun dokunmatik arayüzünü bileğinize yansıtan bu cihaz, tamamıyla suya dayanıklı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.