imdi bir hayal edin, bir ev istiyorsunuz ve bu evi bir mimara anlatıyorsunuz. Mimar sizin için hayalinizdeki evin üç boyutlu bir modellemesini yapıyor ve eğer sizin hayalinizdeki ev ile gördüğünüz üç boyutlu maket ev birbirine benziyorsa ücrette anlaşıp hayalinizdeki evin inşaatına başlıyorsunuz.

Bu noktaya kadar anlatılan her şeyi zaten günümüzde de yaşıyoruz. İşte tam da bu noktada artık mimarın size çizip model olarak ürettiği o planı bir tık ile 3d yazıcıya göndermeniz ve evinizin basılmasını heyecanla beklemeniz mümkün.

Dünyanın farklı noktalarında başlayan bu akıma örnek vermemiz gerekirse Çinin en büyük şehrine inşa edilen WinSun Evlerine baktığımızda oluşturulan sitede yer alan 10 adet 3D basılı ev bu teknolojinin en güzel örneklerinden biri.

Söz konusu 3d yazıcıdan çıkan her ev 4.800 ABD dolarına mal olurken bizleri en çok heyecanlandıran konulardan biri de 3d yazıcıdan çıkan bu 10 adet evin 24 saatten kısa bir sürede inşa edilmiş olması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.