Bilim & Teknik

Geleceğin Silikon Vadisi Türkiye'de olabilir!

Bir uzman söylüyor! Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i Türkiye'den çıkabilir.

Geleceğin Silikon Vadisi Türkiye'de olabilir!

Türkiye gün geçtikçe teknoloji ve bilim alanında oldukça ilerleme kaydetti. Bu durumdan ülkemiz dışında bulunan yabancı uzmanlarda farkında. Bunun kanıtlarından biri ise ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'den Sorumlu Bilim Danışmanı Dr. Susan Hockfield'in açıklamaları oldu.

Türkiye'nin genç nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisinin büyük fırsatlar sunduğunu söyleyen Susan Hockfield, "Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i buradan çıkabilir. Geleceğin Nobel Ödülü bu ülkede yapılmış çalışmaların sonucunda gelebilir" dedi.

1368758523_hockfield1.jpg

ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'den Sorumlu Bilim Danışmanı Dr. Susan Hockfield, Türkiye'nin son 10 yılda elde ettiği başarıyı övdü ve "Umarım bir sonraki Steve Jobs'a siz sahip olursunuz. Geçen akşam Türkiye'den bazı girişimcilerle, Ankara'daki bazı teknoparkların liderleri ile görüştüm. Onlarla görüşmek en az Silikon Vadisi'ndeki girişimcilerle görüşmek kadar heyecan vericiydi. Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i buradan çıkabilir. Geleceğin Nobel Ödülü bu ülkede yapılmış çalışmaların sonucunda gelebilir" dedi.

Yorumlar
xXx
sirf hukumeti sevmiyorsunuz diye ulkedeki gelismelere bile sirt ceviriyorsunuz. Kaldir kafani da ulkemizin neler yaptigina bak
Cevapla
ver gazı indir el frenini yersen!
her zaman ki ABD pohpohlamarindan biri kim inanıyor böyle haberlere ya Türkiye teknoloji adına neyi kendi uretiyor ki silikon vadisi Türkiye de olsun belki 2113 de :) yasarsanız görürsünüz
Cevapla
b.e
Olmaz diye bir şey yok. Sadece biraz daha zamana ihtiyacımız var.
Cevapla
ali
Bu hukumet zamaninda cok gelisme oldu.artik muhendislerimizden haberimiz var.dunyanin bizden haberi var.
Cevapla
hehe
Yav he he
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.