Sergiler arasında bir mühendislik faciası olan Titanik ve planlama başarısızlığı olan İzlanda ekonomik krizi de yer almakta.

Trump: The Game

1989’da satışa sunulan bu oyun, Monopoly tarzında insanların mülk alıp sattığı bir masa oyunu. 2 milyon adet satması beklenen oyun yalnızda 800.000 adet sattı. Dr. West bu başarısızlığın sebebini "Kötü tasarlanmış bir oyundu. Çok karmaşıktı ve kimse talimat kılavuzunu anlayamıyordu,” diyerek açıkladı. Oyunda, üstünde Donald Trump'ın resmi basılı olan para ve 6 rakamı yerine üstünde büyük bir “T" harfi olan zarlar var.

Rejuvenique maskesi

1999 satışa sunulan ve aynı senede durdurulan bu ürün, yüz kaslarını çalıştırmayı hedefleyen elektrikli bir maske. Korku filmlerini aratmayan bu ürün piyasaya sürüldüğü sene, Dynasty filminin yıldızı Linda Evans tarafından desteklenmişti. Cihaz, bir kullanıcının yazdığı ‘Binlerce karıncalar yüzümü ısırıyor gibi hissediyor’ yorumu ile beraber sergilenmekte.

Harley Davidson parfümü

1990'larda motosiklet üreticisi Harley Davidson, marka imajını kullanarak bir dizi yaşam tarzı ürününü piyasaya sürmeye çalıştı. Bu ürünlerden biri olan erkek parfümü, markanın erkeksi imajını tehlikeye attığı için kısa süre sonra durduruldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.