Gemikurdu denilen yaratık ilk kez canlı olarak yakaladı - Page 1

Uzunluğu bir buçuk metreyi buluyor. Kalınlığı ise 6 santimetre… Oldukça garip olan yaratık simsiyah devasa bir kurdu andırıyor. Yüzyıllardır sadece hakkında varolduğuna dair bilgiler vardı. Ancak onu gören kimse yoktu. Bilim insanları 'gemikurdu'nu ilk kez canlı yakaladı.

Gemikurdu denilen yaratık ilk kez canlı olarak yakaladı - Page 2

BBC, araştırma ekibinde ABD, Filipinler ve Fransa'dan bilim insanlarının bulunduğunu bildiriyor. Ekip, Mindanao'daki körfezden beş gemi kurdu topladı. Daha önce gemikurdunun yaşadığı kabuk kalıntılarını bulan araştırmacıların 18. yüzyıldan bu yana elindeki tek kanıt bu kabuklardı.

Gemikurdu denilen yaratık ilk kez canlı olarak yakaladı - Page 3

Söz konusu araştırma ekibi 5 adet kabuk içind ecanlı deniz kurdunu Filipinler'in Mindanao Körfezi'ndeki sığı bir lagünden çıkardı.

Gemikurdu denilen yaratık ilk kez canlı olarak yakaladı - Page 4

Denizkurtlarını incelemek için alan araştırmacılar bir kabuk içindeki gemikurdunu dışarı çıkarmak için kabuğu dikkatlice başından keserek yaratığı dışarı çıkardı. Kabuktan oldukça uzun, sims,yah devasa bir canlı çıktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.