Yarışmanın organizatörlerinden Drew Glicker, yarışmanın amacının, genç bilişimcileri sektörün önde gelen firmalarıyla buluştururken kısa zamanda etkili projeleri hayata geçirme yeteneklerini geliştirmek ve ödüllerle öğrencileri teşvik etmek olduğunu belirtti.

Katılımcıların yüzde 20’lik bir kısmının bayan öğrencilerden oluştuğunu söyleyen Glicker, şöyle konuştu:

"Ortalamalara bakıldığında kız öğrencilerin katılımı yüzde 10’larda kalıyor ancak bizde bu oran iki katına çıkmış durumda ve bundan çok memnunuz. Bilişim sektöründe bayanların bakış açısıyla üretilen projelere ihtiyaç var. Yeteneklerini topluma katkı sağlayan projelerde kullanan gençleri bu yarışmalarla destekliyor ve yeni projeler üretmeye teşvik ediyoruz.”

UCLA Pauley Pavilion’da katılımcıların kamp tulumlarıyla üniversite koridorlarında uykusuz ve yorucu bir gece geçirmesinin ardından yapılan değerlendirmede, jüri en iyi proje ödülünü Mark Estefanos and Nilay Modi tarafından geliştirilen ‘Beyin Gücüyle Çalışan Mercedes’ projesine verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.