Bilim & Teknik

Genetiği bozulan besinlerin inanılmaz görüntüleri!

Nükleer felaket sonrası genetiği bozulan besinlerin görüntüleri şaşırtıyor.

Genetiği bozulan besinlerin inanılmaz görüntüleri!

Bir deney sırasında meydana gelen 20. yüzyılın ilk büyük nükleer Çernobil reaktör kazası sonrasında atmosfere büyük miktarda fisyon ürünleri salınmıştı. En kötü nükleer kaza olarak bilinen Çernobil’den sonra iki yıl önce meydana gelen Fukuşima nükleer santrali felaketi gerçekleşti.

Japonya'da 11 Mart 2011'de meydana gelen deprem ve tsunaminin ardından Fukuşima Daiçi santralinde peş peşe patlamalar meydana gelmiş, soğutma sistemi arızalanmış, yakıt çubukları açığa çıkmış ve önemli ölçüde radyoaktif sızıntı olmuştu. Bu felaket sonrasında kazanın besin zincirinde oluşturduğu etkiler açıklandı.

Felaketten etkilenen besinlerin görüntüleri bir Kore’de bir internet sitesinde yayınlandı. Fakat fotoğrafın ne zaman çekildiği ve ürünlerin tam olarak nerede yetiştirildiği belirtilmemiş. Fukuşima felaketini suçlamak için fotoğrafların görüntülerinin değiştirilebileceği iddia ediliyor.

Bu felaket sonrasında genetiği değişen ve acayip şekiller alan besinlerin görüntüleri oldukça şaşırtıcı. Bu besinlerin görüntülerini sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.