Gerçek sanılanteknoloji yalanları - Page 1

'Jailbreak' yasadışıdır. Apple iPhone'lardaki fabrika sınırlamalarını kaldırıp kontrolü tamamen kullanıcıya vermeye "jailbreak" deniyor, yani cihazı bir nevi hapisten kurtarma. Bu uygulama iPhone'lar için tamamen yasalken ABD'de iPad'lere "jailbreak" yapmak yasadışı.

Gerçek sanılanteknoloji yalanları - Page 2

"Apple bilgisayarlara virüs bulaşmaz", "yüksek megapikselli kameralar daha iyidir", "pahalı kablolar daha kalitelidir" gibi teknolojik ürünler hakkındaki yanlış bilgiler ve bilinmesi gereken doğrular.

Gerçek sanılanteknoloji yalanları - Page 3

Apple bilgisayarlara virüs bulaşmaz. Bugüne kadar en popüler işletim sistemi Windows olduğu için genelde bu sistemi hedef alan virüsler üretiliyordu. Windows'a bulaşmak için tasarlanan virüsler de Apple'ın OS X işletim sistemini etkilemiyordu. Ancak Apple'ın artan popülaritesi, OS X işletim sistemlerini hedef alan virüslerin artmasına neden oldu.

Gerçek sanılanteknoloji yalanları - Page 4

Daha çok megapikselli kamera daha iyidir. Kameralardaki megapiksel sayısının artmasıyla, çekilen fotoğrafların kalitesinin artacağı düşünülür. Bu düşünce sadece bir noktaya kadar doğru. Bilgisayar ekranında gösterilecek bir fotoğraf için 3 megapiksel çözünürlük yeterliyken, 7 megapiksellik bir fotoğrafı poster boyutunda basmak mümkün. Bunun üstündeki megapiksel sayısı ise amatör bir fotoğrafçı için gerekli değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.