Bilinmez bölge, Rusya: Kimsenin neresi ya da ne olduğuna dair bilgisinin olmadı bir gizemli bölge daha. Siberian Lights isimli internet sitesindeki bir yorumcu buranın gizli bir savunma üssü olduğunu ve radar istasyonu, füzesavar bulunduğunu iddia etmiş. Bir başka yorumcu ise bölgenin hiçbir yerde gerçek fotoğrafı olmadığını, mevcut fotoğraflarında başka yerlerin görsellerini kopyala yapıştır modeliyle yapılmış sahte resimler olduğunu iddia ediyor.

Mobil Oil Corp., Buffalo-ABD: Bazı kullanıcılar Mobil´in Buffalo´daki merkezinin gizlenmesini istemesini saçma olduğunu çünkü terörist saldırıya hedef olmayacak bir yer olduğunu söyleyip eleştiriyor. Öte yandan gerçek sebep bu mu değil mi bilinmiyor.

Kuzey Kore: Her ne kadar tüm dünyanın tanıdığı bir ülke olsa da pek az kişi burayı ziyaret ediyor. Goople Maps´te ülke kocaman bir yeşillik olarak yer alıyor. Ne bir otoban, ne bir sokak, ne bir bina hiç bir şeye görüntülerde yer verilmiyor. Adeta terk edilmiş, insansız bölge gibi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.