Bilim & Teknik

GoPro kamera ile çekilen 1 saatlik uzay yürüyüşü! Video

NASA GoPro kamera ile çekilen 1 saatlik uzay yürüyüşü videosunu yayınladı!


Teknolojinin gelişmesiyle kibrit kutusu ve daha küçük boyutlardaki yüksek çözünürlüklü kameralar artık her alanda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu bağlamda söz konusu teknolojinin nimetlerinden olan GoPro kameralar bu kez uzay yürüyüşünde kullanıldı.

Günümüzde genellikle doğa sporları aktivitelerinde kullanılan GoPro kameralar NASA'nın elinde başka bir boyuta taşındı. GoPro kameralar NASA'nın Barry Wilmore ve Terry Virts isimli astronotları tarafından yapılan bir saatlik uzay yürüyüşünü kayda aldı. Uluslararası Uzay istasyonu (ISSdışında gerçekleşen bir saatlik uzay yürüyüşü videosu NASA tarafından yayınlandı. İyiki yayınlanmış diyeceğiniz video muhteşem görüntüleri ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

1436401673_img20150709031926.jpg

Dünyamızın uzaydan görüntüsü eşliğinde büyüleyici bir yolculuğa sürükleyen video gerçekten izlenmeye değer görünüyor. Uzay ve evren konularına benim gibi meraklı iseniz 1 saatlik videoyu keyifle izleyeceğinizi  düşünüyorum. Kotalı internet kullanıcılarını zorlayacak bir uzunluğa sahip olay videoyu özellikle geniş ekranlı bir cihazda izlemenizi öneririm.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.