Bilim & Teknik

Güneşin atmosferine giren Parker Solar Probe'den ilk görüntüler geldi! Video!

Uzay görevinde tarihe geçen Parker Solar Probe uzay aracından ilk görüntüler geldi. Güneş'deki yolculuğuna ait video'yu yayınlayan NASA, Galaksimizi gözler önüne seriyor.

Güneşin atmosferine giren Parker Solar Probe'den ilk görüntüler geldi! Video!

İnsanoğlu olarak her zaman bir şeyleri araştırmaya ve kurcalamaya çalışmaktan kendimizi alamıyoruz. Bu anlamda belkide en yaramaz olanımız NASA oluyor.

Araştırmayı ve kurcalamayı öyle çok seviyor ki, bu sevgi NASA'yı hayat enerjimiz ve kaynağımız olan Güneş'e misaifr yollamayı gerçekleştirmiş. Bu anlamda tarihe geçen kuruluş, insan yapımı bir uzay aracının Güneş'e dokunmasını sağlamıştı.

Hayat kaynağımızı incelemek için çetin bir yolculuğa çıkan Parker Solar Probe uzay sondasından bizlere bir mektup geldi. Mektupda galaksimiz ve komşu gezegenlerimiz ile birlikte birde selfie çekip bize oralardan yollayan Parker önemli başarılarına devam ediyor.

Samanyolu Galaksisi ve Komşularımız

NASA'nın Güneşimizi anlamamız için tasarladığı uzay aracından önemli bilgiler geldi. Güneşin atmosferine girerken kayda aldığı verileri dünyaya yollan uzay sondası, tarihi adımlar atmaya devam edecek gibi duruyor.

Göndermiş olduğu verileri işleyen NASA yetkilileri, bu verilerden yola çıkarak bir video oluşturmayı başardı. Video'ya baktığımızda uzay aracının tarihe geçmesine vesile olan anın içerisinde buluyoruz kendimizi. Güneşin atmosferine yaptığı ilk dalışı gördüğümüz video'da uzay aracının güneşin plazma dalgalarına karşı nasıl savaştığını görmek de mümkün. 

Kamerasının önünden sürekli plazma geçen uzay aracı buna rağmen veri toplamayı başarabilmiş. NASA tarafından detaylı bir açıklama yapılmayan görüntüleri bir astrofizikçi olan Grant Tremblay Twitter'da bizler için bu görüntüleri detaylandırmış.

Görüntülere baktığımızda hem Samanyolu Galaksimizi hemde Kızıl Gezegen Mars'ı ve diğer gezenleri görmek mümkün.

Belki Dünya'dan sonraki evimiz Mars, Merkür ve Venüs aynı karede

Güneşin atmosferine giren Parker Solar Probe'den ilk görüntüler geldi! Video! - Resim : 1

Evimiz, Gaz topu Jüpiter ve Halkalı Satürn

Güneşin atmosferine giren Parker Solar Probe'den ilk görüntüler geldi! Video! - Resim : 2

Ve Samanyolu Galaksimizin Merkezi

Güneşin atmosferine giren Parker Solar Probe'den ilk görüntüler geldi! Video! - Resim : 3

Yorumlar
Kartal
Aga kim çekti fotoyu uzaylılar 🤣🤣
Cevapla
Sj
Lan olm güneşe yakınlaşınva yanar kül olur imkansız mal sanıyor nasa masa bizi eğer böyle şeyler ile kandırıyo sa milleti inanmayın aq
Cevapla
sequent
Ama klima var
Meg
Arkadaşlar, yeme atlayıp av olan balık gibi olmayalım. Nasa - masa deniliverince kim ve ne amaçlı olmayan ne idüğü belirsizler n dediklerine kapılmayalım. Hele bu haber kökten ve külliyen yalan olduğu belli. Çünkü güneşin değil kendisine atmosferine bile (ki güneşin atmosferi diye bir şey yoktur ve olması mümkün değil) bile yaklaşılabilmesi imkansızdır. Çünkü onun sıcaklığı karşısında erimeyecek hiçbir elle tutulur bir madde yok iken uzay aracı ve hele video kaydedici ona yaklaşıp bide çekim yapmismis.. Buna aklı başındaki ve bilgili herkes güler geçer. Hem bu gibi yalan haberleri şu internette sayfasını yalanla dolanla büyütmeye çalışan hırsız dalaverecilrde ortaya atıp insanların sayfalarına bakmalarını sağlıyorlar. Ciddi hiçbir konu ulu orta ve belirsiz kimselerden öğrenilemez. ögreni.
Cevapla
Kağan
max m*slüman zekası.
Dina
Bunlar ne akla hizmet Allahın işine karışıyorlar ben bu gibi haberlere inanmıyorum yaa
Cevapla
Kağan
max m*slüman zekası.
Tm
Ne alaka la boş muhabbet yapma
Mustafa
Ben böyle bı aracin Güneş in yörüngesine felan girdiğine inanmıyorum. Aya indikleri mekiği de yakın fotolardan inceledim, o araç bildiğin maket. Bütün insanlığı böyle göz göre göre aldatiyorlar. Şu verdikleri video, resmen dalga geçiyorlar.
Cevapla
Kağan
AFÜIAHPD)GFHU)&A max m*slüman zekası.
Tm
Tm sen haklısın aslında uzaya Türkler gitti filmi var elimizde olan tek şey bari onlar yapıyor ama sizin gibi cahillere kanıtlamak zor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.