Bilim & Teknik

Günün Sorusu: Sizi en çok şaşırtan teknoloji hangisi?

Teknoloji dünyasında sizi en çok etkileyen şey ne oldu?


Teknoloji gün geçtikçe gelişiyor, geliştikçe şaşırtmaya devam ediyor. Her alanda teknolojinin sözü geçiyor. Hayatımızın her yerinde o var. Hastanelerde, yollarda, evlerde, iş yerlerinde, okullarda ve hatta ceplerimizde teknoloji ile dolaşıyoruz.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, hastanelerde önceleri sıralar, kuyruklar olurdu elinize bir kağıt fiş verilirdi ve sıranızı beklerdiniz. Şimdi ise evden bir tık veya bir telefonla randevu alabiliyorsunuz. Okullarda tebeşir ve tahtaların yerini akıllı tahtalar, defter kitapların yerini ise tabletler alıyor. Evlere gelince birçok kullanılan ev aleti akıllı oldu. Ayarını yapıyorsunuz keyfinize bakıyorsunuz. Hatta ev ürünlerini gittiğiniz yerlerden cep telefonuyla yönetmeniz bile mümkün. TV'ler artık internet kullanabiliyor ve insanlarla TV'ler aracılığıyla da görüşebiliyorsunuz.

1367132877_teknoloji-iceren-lounge-dalgali-koltuk-0.jpg

Otomobil iç donanımları tamamen teknoloji ile donatıldı ve artık adresi sora sora değil, araçlarda bulunan teknoloji ile haritaya baka baka buluyorsunuz. Fatura ödemelerinizi sıraya girerek değil evden bir tık ile ödeme imkanına sahipsiniz. İş yerlerinde kullanılan insan gücü gelişen teknoloji ile makinelere bırakıldı. İşçiler sadece bu makineleri yönetiyor.

Teknolojide en çok ilerlemelerden biri de akıllı cep telefonları. Daha önce insanlar arasında sadece sesli görüşme ve mesajlaşma hizmeti sunan cep telefonları artık akıllandı ve neredeyse bir bilgisayar özellikleri ile cebimize girdi. Uzay biliminde artık diğer gezegenlere seyahat başladı ve insana benzeyen robotlar ise ayrı bir şaşırtıcı.

1367133058_1109201217415844203172.jpg

Bugün sizlere bu konuyla ilgili bir sorumuz olacak. Peki sizi şimdiye kadar en çok şaşırtan ürün hangisi oldu? Beni çok etkiledi dediğiniz bir teknoloji var mı? Bu konuda düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
iskender
Artik sasirmak diye bisey kalmadiki hersey cabuk degisiyor birde aklimizda kurguladigimiz seyler var olan teknolojiden herzaman ilerdedir .nedenmi ? insan birsey gordumu direk onun daha gelismisini kafasinda kurguluyo
Cevapla
muhammer
Su devrelerin yazilimimlari nasil calisdirdigini felan cok merak ediyom
Cevapla
Misafir
google glass
Cevapla
yusuf bilir
Beni en çok şaşırtan ilk çıkan İphone oldu. Şimdi ise.google glass kemik iletkeni nasıl oluyor anlamadım. Bekliyorum sahip olmayı düşünüyorum. A
Cevapla
☆G@kko☆
Su geçirmez telefon çok çok şaşırtıcı...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.