Bilim & Teknik

Hackerlar, çok yakın bir tarihte beynimizdeki bilgileri çalabilecekler!

Bazı araştırmacılara göre sadece birkaç sene içerisinde insan beyni, hackerların hedefinde olacak.

Hackerlar, çok yakın bir tarihte beynimizdeki bilgileri çalabilecekler!

Washington Üniversitesi Biorobotics Lab. mühendisi olan Howard Chizeck, insanların sadece birkaç sene içerisinde hackerlar tarafından kontrol edilebileceğine inanıyor. İnsan beyninin nasıl çalıştığını anlamaya başladığımızı ve bunu kullanmaya çalışacağımızı söyleyen bilim insanı, beyin dalgalarıyla aynı kontrollere sahip olan sinyallerin üretilebileceğine inanıyor. Bu sinyaller sayesinde beynimizin bir başkası tarafından yönlendirilebileceğinin altını çizen Howard Chizeck, beyindeki bilgilere de bu şekilde ulaşılabileceğini iddia ediyor.

1470342873_l-theanine-increase-your-brain-waves-into-a-calm-relaxed-state.jpg

Howard'ın çalışma arkadaşı olan Tamara Bonaci, bu konuda Howard'ın söylediklerini destekleyen bir açıklama yaptı. Tamara "Genel konuşmak gerekirse, beynin ve bilgisayarların arayüzünde bulunan problem, bunların aldığı sinyallere göre çalışmasıdır. Uygulamaya veya işleve erişim sunan sinyaller sadece bunu yapmakla kalmaz, aynı zamanda sistem veya kişi hakkında da birçok bilgi içerir" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.