Dünya hızla EV taşımacılığına geçerken, otomotiv endüstrisi bazı büyük sorunlarla karşı karşıya. Küresel şarj ağlarıı, yoldaki daha fazla EV'ye ayak uydurmak zorunda kalırken, üreticiler de ağlarını genişlettikçe, bu büyük planlarında çatlakların olabileceği ortaya çıkıyor.

Kısa bir süre önce, Moskova dışındaki uzun bir elektrikli araç şarj cihazı istasyonunun Ukraynalı hackerlar tarafından savaş ve Putin karşıtı mesajlar göstermek için saldırıya uğradı. Birleşik Krallık'taki şarj istasyonlarının ekranlarında da benzer görüntüler gösterilmişti.

EV altyapısını hacklemek daha yaygın hale geliyor ve birçok kişinin düşündüğünden ileride daha büyük bir sorun haline gelebilir.

Uzmanlar, son birkaç ayda, bilgisayar korsanlarının şarj cihazlarına fidye yazılımlarını yüklemek veya işlevselliğini tamamen durdurmak için yüklediği diğer zararlı yazılımlar da dahil olmak üzere, şarj istasyonu hackleme olaylarında büyük bir artış göründü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.