Mısır Havayolları'na ait uçağın enkazı 1,5 gün sonra bulunurken kayıp uçaklardan bazılarının sadece parçaları ortaya çıktı, bazılarının izine dahi rastlanamadı.

1996'da havacılık kazalarını izlemek için kurulan bağımsız "Havacılık Güvenlik Ağı (Aviation Safety Network)" sitesi verilerine göre, 1948-2014 yılları arasında 85'e yakın uçak kayboldu ve yapılan tüm aramalara rağmen bu uçaklardan bir daha hiçbir şekilde haber alınamadı.

İşte Havada kaybolan 12 uçak!

Malezya Havayolları'na ait MH370'in kaybolmasının üzerinden 1 yıl geçti. Halen uçağa ne olduğu konusu aydınlanmadı. MH370'in başına gelenler tarihte bir ilk değil aslında. İşte gizemli bir biçimde ortadan kaybolan 12 uçak.

1. Amelia Earhart'ın uçağı

Aslında en ünlü kayıp uçak davası buydu. Havacılık tarihinin en gizemli öykülerinden birini barındıran bu olayda ünlü pilot Amelia Earhart'ın 2 motorlu Lockheed Electra'sı havada koyboldu. 1937 yılında meydana gelen bu olayın ardından uçağın bazı parçalarına ancak 1991 yılında ulaşılabildi. Kazada 2 kişi hayatını kaybetti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.