Dünyadaki sınırlı kaynaklara rağmen ihtiyaçlarımız sınırsız şu ahir ömrümüzde. İstediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz şeylerin bazılarının icat edilmesi, bulunması, yapılması kırmızı kar yağması kadar olanaksız iken bir kısmı üretilmek adına çalışmalara tabi. Aklınızdan geçirdiğiniz icatlar çoğu zaman anlaşılırlığın ve düşüncelerin ötesinde ama olanaksız değil bundan 10 yıl önce kimin aklına gelirdi ki elimizde taşıdığımız küçücük telefonlarla wifi aracılığı ile internette dolaşabileceğiz. Tüm dünyayı bir anda değiştiren icatlar oldu ve olmaya devam edecek işte en çok istenen icatlardan 9 tanesi;

1. Hafıza Silici
Kim arkasından saatlerce elinde mendil ile ağladığı, çokça yiyip kilo aldığı eski sevgilisini şıp diye unutmak istemez ki? Yahut karizmasının en yüksek olduğu anda onu yerin dibine sokan yaşadığı talihsiz ve utanç verici anı. İşte bu ve benzer sorunları halletmek adına bir icat aslında düşünüldüğünde pek de zor gibi görünmüyor.

2. Kablosuz Elektrik Dağıtımı

On dönüm bostan yan gel yat Osman deyiminden yola çıkarak tasarladığımız bu icadımızda oturduğumuz yerden her şeyin kontrolünü sağlıyoruz. Tesla'nın bu sistemi bulduğu ve geliştirmeye çalıştığıyla ilgili iddialar olsa da henüz kesinlik kazanmış değil. Elbet elektriğin frekanslar haline getirilerek kablosuz transferinin mümkün olacağı günler gelecektir.

3. Işınlanmak

Muhtemelen olanaksız bir buluş fakat bir zamanlar uçmak da olanaksızdı. Işınlanmak en fazla istenilen buluşlardan biri Sahra Çölünde bronzlaşırken sıcaktan bunalıp Everestin dondurucu zirvelerini klima niyetine kullanmak fena olmazdı. Ticari hale getirilmesi durumunda muhtemelen her ışınlanma makinesinde sınırlandırmalar olacaktır fakat her halinin hayali bile güzel.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.