Hep inandığımız teknolojik yalanlar! - Page 1

Telefonunuzu pili bitmeden şarj etmeyin------- Elektronik cihazların Nikel-Kadmiyum pillerle çalıştığı zamanlardan kalan bu uygulama, çoğu cihazın artık Lityum-İyon pile geçmesiyle geçerliliğini yitirdi.

Hep inandığımız teknolojik yalanlar! - Page 2

'Jailbreak' yasadışıdır------ Apple iPhone'lardaki fabrika sınırlamalarını kaldırıp kontrolü tamamen kullanıcıya vermeye "jailbreak" deniyor, yani cihazı bir nevi hapisten kurtarma. Bu uygulama iPhone'lar için tamamen yasalken ABD'de iPad'lere "jailbreak" yapmak yasadışı.

Hep inandığımız teknolojik yalanlar! - Page 3

Daha çok çubuk daha iyi bağlantı demektir---- Telefon ekranlarındaki çubuklar telefonun en yakın baz istasyonundan aldığı sinyalin gücünü gösterir. Bağlantı kalitesi ise tek bir baz istasyonunun aynı anda kaç telefona hizmet verdiğine bağlıdır. Festival veya konser gibi, kullanıcıların bir noktaya yoğunlaştığı durumlarda telefonda çubuklar tam gözükse de bağlantı sağlanamamasının nedeni budur.

Hep inandığımız teknolojik yalanlar! - Page 4

Daha çok megapikselli kamera daha iyidir---------- Kameralardaki megapiksel sayısının artmasıyla, çekilen fotoğrafların kalitesinin artacağı düşünülür. Bu düşünce sadece bir noktaya kadar doğru. Bilgisayar ekranında gösterilecek bir fotoğraf için 3 megapiksel çözünürlük yeterliyken, 7 megapiksellik bir fotoğrafı poster boyutunda basmak mümkün. Bunun üstündeki megapiksel sayısı ise amatör bir fotoğrafçı için gerekli değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.