Hyundai'nin elektrikli araçlara ve daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi artık bir sır değil. Marka, bir süredir bu alanda ilerliyor. Firma Amerika'da daha fazla elektrikli araba üretmeyi ve bu modellerde sürdürülebilir malzemeleri daha özgürce kullanmak için yeni bir fabrika kurmayı planlıyor.

Hyundai Ioniq 5, geri dönüştürülmüş şişelerden yapılmış koltuk kumaşı ve daha fazla bileşeniyle yenilenebilir bir model. Kia, benzer bir şekilde sürdürülebilir malzemeler kullanan Kia EV6 ile aynı gemide yer almıştı.

Görünüşe göre Hyundai bunun yeterli olmadığını düşünüyor. Diğer dört bağlı şirketle (Kia dahil) birlikte, İklim Grubu'nun 2050 yılına kadar büyük şirketleri %100 yenilenebilir elektriğe taşımayı taahhüt eden küresel bir girişim olan RE100'e katılıyor.

Bağlı şirketlerin listesi ilginç olduğu kadar uzun, bu yüzden size birkaç önemli noktadan bahsedeceğiz. Güney Koreli Kia Tigers beyzbol takımı (evet, bir beyzbol takımı) ve bir dizi Hyundai ve Kia'nın daha odaklı yan şirketleri listede var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.