2. Kablosuz Elektrik Dağıtımı
On dönüm bostan yan gel yat Osman deyiminden yola çıkarak tasarladığımız bu icadımızda oturduğumuz yerden her şeyin kontrolünü sağlıyoruz. Tesla'nın bu sistemi bulduğu ve geliştirmeye çalıştığıyla ilgili iddialar olsa da henüz kesinlik kazanmış değil. Elbet elektriğin frekanslar haline getirilerek kablosuz transferinin mümkün olacağı günler gelecektir.

3. Işınlanmak
Muhtemelen olanaksız bir buluş fakat bir zamanlar uçmak da olanaksızdı. Işınlanmak en fazla istenilen buluşlardan biri Sahra Çölünde bronzlaşırken sıcaktan bunalıp Everestin dondurucu zirvelerini klima niyetine kullanmak fena olmazdı. Ticari hale getirilmesi durumunda muhtemelen her ışınlanma makinesinde sınırlandırmalar olacaktır fakat her halinin hayali bile güzel.

4. Temizlik Robotu
Türevleri yok denemez fakat kastım halı yıkama makinası tarzı bir şey değil. Neredeyse hepimiz Jetgilleri izlemiş ve oradaki tatlı Rosie ile tanışmıştır. İnsanın ev içinde ihtiyaç duyduğu her işi görecek üstelik ona yarenlik edecek bir buluşun çığır açmaması olanaksız.

5. Bilgi Nakli
Hiçbir şeye çalışmak zorunda olmasanız ne olur? Tüm bilgilerin beyninize bir kablo aracalığı ile yüklendiğini düşünün tıpkı Matrix filminde olduğu gibi. Muhteşem olmaz mıydı?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.