1. Bir bilgisayar simülasyonu içerisinde yaşadığımız varsayılıyor.
Oyun dünyasından da bildiğimiz ve teknolojinin ilerlemesi ile simülasyon devri iyice günümüze yerleşmiş durumda. Yeni gelişen fikir ve düşünceler Dünya kavramının aslında bir simülasyon olduğunu gerçekte hiç bir şeyin olmadığı varsayıyor.

2. Zamanın bükülebilir olması
Zaman kavramı göreceli bir kavramdır. Albert Einstein zamanın göreceli olması ve bükülebilir olması ile ilgili bir çok teori ortaya atmış fakat pek bir gelişme kaydedememiştir. Kısaca zamanın bükülmesi (1 saatin 1 saniyeye eşit olması) gibi bir durum ifade etmektedir.

3. Çok evren. Evren'de yaşayan tek canlılar biz olamayız. Bu düşünce ile yola çıkan gök bilimciler farklı evrenler olduğunu, bazı hayat bulguları bulduğunu iddia etmektedir. Teorilerini gerçeğe dönüştürmek elbette zaman alacaktır. Ama oldukça iyi bir teori olduğunu kabul etmeliyiz.

4. Büyük çöküş. Herşeyin sonu. Evren artık yükünü kaldıramayacak kadar baskı altında. Gazlar,patlamalar ve milyar yıllık bir geçmişe sahip olan evren büyük çöküş sonrası , koca bir hiç olacağı teorisiyle insanlarda merak ve şüphe uyandırmaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.