IFA 2016'nın dijital trendleri - Page 1

Elektro-Scooter: Daha güvenli, uzun eğlenceli

Segway’in küçük kardeşi olan Hoverboard şimdiye kadar güvenlik açıkları nedeniyle kazalara, pilleri yangınlara yol açıyordu. Beamie ya da Hama gibi Alman şirketleri kullanıcının zevkle binebilmesi için elektrikli scooter’larına güvenlik garantisi veriyor.

IFA 2016'nın dijital trendleri - Page 2

Wearables: Yaşamın tüm alanında

Gökyüzü hala mavi olsa da havanın değişip değişmeyeceğini bu akıllı saat bilir. Akıllı saat ve fitness ekipmanları üreticisi Wearables sürekli özel fonksiyonlar geliştiriyor. Sadece navigasyon ve haber iletileri değil. Artık kendi nefes temponuzu takip edip kendi antrenörünüz olabilirsiniz. Fotoğraftaki Samsung Gear S3.

IFA 2016'nın dijital trendleri - Page 3

Sanal gerçeklik: Yabancı bir dünyaya yolculuk

Dünyayı sanal olarak dolaşmak. Sanal gerçeklik (VR) IFA’daki önemli trendlerden biri. Gear VR, Oculus Rift ve HTC Vive, kullanıcıları sanal turlara çıkarıyor. Artık sanal dünyada fotoğraf ve çekim yapmak da doğal sayılıyor. Her türlü formatta fotoğraf albümü oluşturmak mümkün.

IFA 2016'nın dijital trendleri - Page 4

Notebook: Hem ince hem donanımlı

Rekabet savaşı içindeki laptop, tablet ve notebook piyasasında tutunabilmek için oldukça üstün özellikler sunmak gerekiyor. İnceliğiyle heyecan uyandıran Acer Notebook Swift 7 gibi. 13 inç ekrana sahip cihaz 9,98 milimetre ile dünyanın en ince laptopu. Performanstan da feragat edilmemiş: 8 GB belleğe sahip ve 256 gigabayt SSD harddisk eklenmiş.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.