Birçok sektörde yer almaya başlayan drone modelleri, ayrıca birer ulaşım aracı olarak da kullanılabiliyorlar. Dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Ehang 184 şimdilik bu işlevi gerçekleştirebilen tek drone olarak kabul edilse de daha fazla gelişmiş modellerin meydana getirilmesi çok sürmeyecek gibi görünüyor. Özellikle de IFA konusunda küresel çapta öncü şirketlerden bir tanesi olan PowerVision Group tarafından Ağustos ayında meydana getirilen ve Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarına damgasını vuran PowerEgg, drone modellerinin geleceğinin seyrini tamamıyla değiştireceğinin ipuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Şimdi dilerseniz, Eylül ayının ilk haftasında Berlin’de düzenlenen IFA 2016 fuarına damga vuran PowerEgg drone modeline birlikte bir göz atalım:

Dünyanın İlk Hareket Tabanlı Drone Modeli

Her yıl Eylül ayının ilk haftasında gerçekleşen IFA adındaki Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı, bu yıl da birbirinden eşsiz cihazlara ev sahipliği yaparak bizleri bir kez daha büyülemeyi başardı. Ünlü teknoloji firmalarının muhteşem yeniliklerine ev sahipliği yapan IFA 2016’nın PowerEgg adındaki konuğu fuara tam anlamıyla damgasını vurdu. Pekin merkezli PowerVision ekibi tarafından geliştirilen bu etkileyici drone modeli tek elle kontrol edilebilen, hareket tabanlı dünyanın ilk insansız hava aracı olarak teknoloji meraklılarıyla buluştu. Basit bir buton yardımıyla el ve kol hareketlerinize göre hareket edebilen bu araç, ayrıca iki elle kullanılan alışılmış bir uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.