Günümüzde LED aydınlatmalı LCD televizyonların liderliği herkes tarafından kabul edilen bir durum. Fakat Plasma TV standartının hala en büyük destekçisi olan Panasonic, CES 2008 fuarında 150 inç boyutundaki Plasma TV modelini duyurmuştu.

Sony tarafından CES 2001 fuarında duyurulan Blu-ray diskler sayesinde, tek katmanda en düşük depolama kapasitesi 25 GB’a yükseldi. LG,Philips, Sharp gibi firmaların desteğiyle beraber HD-DVD standartı da ortadan kalkmış oldu.

Microsoft, Xbox oyun konsolunu CES 2001 fuarında duyurdu. Xbox şu an Sony PlayStation karşısındaki en güçlü rakip konumunda yer alıyor. Özellikle harekete duyarlı Kinect teknolojisi sayesinde büyük ilgi topladı.

Yüksek çözünürlüklü ilk televizyonlar 1988 yılında tanıtıldı ve o zamandan beri giderek daha popüler bir gale geldi. Amerika’da 2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre 75.500.000 adet Amerikan evinin üçte ikisinde HDTV bulunduğu bildirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.