İlk kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Sert hava koşulları nedeniyle okulların kapanması gündeme gelebilir. Öğrenciler için ara tatil yeni bitmişti ki şimdi de kar tatili müjdesi geldi. Önümüzdeki süreçte bazı şehirlerde okullar 1 haftalık kar tatiline girebilir. İşte detaylar.

İlk kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Kış kendini derinden hissettirecek. İstanbul dahil pek çok büyükşehirde okulların kapanması gündeme gelebilir. İşte konu ile ilgili tüm ayrıntılar!

Bilindiği üzere okullar geçtiğimiz gün itibariyle açıldı. 9 gün süren ara tatil sonrasında öğrenciler ve öğretmenler okullarına kavuştular. Peki önümüzdeki süreçte yeni bir tatil söz konusu olacak mı? Malum, geçtiğimiz gün Türkiye’nin büyük bir bölümü soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi.

Özellikle son 1 – 2 gün içerisinde hava sıcaklıklarında büyük düşüşler yaşandı. Hatta bu düşüşlerin etkisi ile birlikte İstanbul da yılın ilk kar yağışını almış oldu. Tüm yurt genelinde havalar hızlı bir şekilde soğumaya devam ederken, meteoroloji uzmanları önümüzdeki günler için uyarıda bulundular.

İlk kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Son dönemin en soğuk hava dalgalarından birisinin Türkiye üzerine doğru ilerlediğini kaydeden meteoroloji uzmanları, özellikle batıda kalan şehirlerin yoğun kar yağışı altında kalabileceği konusunda uyarıda bulundular.

Bu yağış ile birlikte İstanbul dahil pek çok büyükşehirde ulaşımda aksamalar yaşanabileceğine dikkat çekilirken, okulların bazı bölgelerde 1 hafta kadar tatil edilmesi gerebileceğine dikkat çekildi.

Öte yandan yurdun bazı bölgelerindefırtına uyarılarına da yenileri eklendi. Öğrenciler sosyal medya üzerinden fırtına uyarısının yapıldığı okullarda tatil uygulamasına gidilmesi gerektiğini savundular. Bazı veliler ise ilginç bir şekilde öğrencilerin bu kararına sert tepki göstererek öğrencilerin her şartta okula gitmesi gerektiğini belirttiler. Peki sizin bu konudaki görüşünüz ne? Yağmur ve fırtınanın etkili olduğu havalarda da okullar tatil edilmeli mi? Yorumunuz bizler ve yetkililer için çok değerli.