Saf metalin özelliklerinden biri, ısıca yalıtılmış ortamda eriyerek kendiyle birleşebilmesi. 'Soğuk kaynaklama' adı verilen bu olay, iki özdeş metal parçasının basınç uygulanarak bir araya getirilmesi ile meydana geliyor. Dış etkilerden yalıtılmış ortamda, atomlar hangi parçaya ait olduklarını bilmiyor ve bu ikilemi çözmek için tek bir parça oluşturuyorlar. Bu durum aslında Dünya üzerinde bir problem teşkil etmiyor, çünkü atmosferimiz parçalar arasındaki irtibatı önleyen ince bir oksidasyon tabakası yaratıyor; ancak uzayda kullanılan araç-gereçler bu olayı önlemek için plastikle kaplanıyor.

Ekvator Çizgisi'nin yanında kıpırdamadan durduğunuzda, aslında 1609 km/h hızla hareket ediyorsunuz.

Evrenin rengine 'Kozmik Latte' adı veriliyor. Gök bilimciler, 200.000 galaksinin yaydığı ışığın ortalamasını alarak, eğer gökyüzü tek bir renkten oluşacak olsaydı bunun açık bir bej rengi olacağını açıkladı.

Ketçap çalkalandığında seyrelir. Non-Newtonian bir akışkan olarak tanımlanan ketçabın bu özelliğinin sebebi, bilim insanları tarafından henüz açıklığa kavuşturulmuş değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.