Bilim & Teknik

İnsan dışı bir yaşam formu bulunmuş olabilir!

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli olan Rus kozmonot Anton Shkaplerov, ISS dışında bir canlı bakteri bulduğunu iddia etti.

İnsan dışı bir yaşam formu bulunmuş olabilir!

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan Rus kozmonot Anton Shkaplerov, Uluslararası Uzay İstasyonu dışında bir canlı bakteri bulduğunu iddia etti. Shkaplerov, bulunan bakterinin Uluslararası Uzay İstasyonu’nda daha önce görülmemiş bir tür olduğunu belirtti. Shkaplerov, Şimdi, bunların Uluslararası Uzay İstasyonu modülünün fırlatılması sırasında yok olan bakterileri ortaya çıkardığı belli oldu. dedi.

Expectition 54 mürettebatıyla önümüzdeki aralık ayında Uluslararası Uzay İstasyonu'na üçüncü kez yolculuklarını gerçekleştirecek olan Rus kozmonot, Şu ana kadar inceleniyorlar ve hiçbir tehlike oluşturmuyorlar.  dedi. Shkaplerov, istasyonda bulunan bakterilerin insanlar için tehlikeli olmadığının altını çiziyor. Bulunan bakteriye ait örnekler, Dünya’daki bilim insanları tarafından incelenecek.

1511953342_fft16mf10327542.jpeg

Bakterinin Dünyalı bir mikro organizma mı yoksa uzaylı bir canlı mı olduğu o zaman belli olacak. Dünya'dan uzaya ulaşan mikroorganizmaların, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun yüzeyine yapıştığı biliniyordu. Bakterilerin Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlar için değil, Dünya üzerindeki insanlar için de nasıl davrandığına dair endişeleri arttırdığı söyleniyor. Anton Shkaplerov, haklıysa bakteri Dünya dışı yaşama ait ilk bulgu olacak. Shkaplerov, bakterinin uzaydan gelmiş olma ihtimalinin gerçekten yüksek olduğunu belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.