Bilim & Teknik

İnsanlar böyle robot oluyor! Robot gibi olmak ister misiniz?

Yeni geliştirilen teknoloji ile robotlaşan ve “cyborg” adı verilen insanlar, bedenlerine yerleştirdikleri çiplerle robot hissini yaşıyorlar.

İnsanlar böyle robot oluyor! Robot gibi olmak ister misiniz?

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi ile bir zamanlar sinema filmlerde izlediğimiz ve olamaz dediğimiz şeyler gerçek olmaya başlıyor. Özellikle bilim kurgu filmlerinde insan robotlar inanılmaz yetenekleri ile karşımıza çıkıyordu. Şimdi bunlar hayal ürünü olmaktan çıkıyor. Yeni geliştirilen teknoloji ile robotlaşan ve “cyborg” adı verilen insanlar, bedenlerine yerleştirdikleri çiplerle robot hissini yaşıyorlar.

Deri altına yerleştirilen mıknatıs ve çiplerle kendilerini robot gibi hisseden insanlar bu sayede birçok görevi de yapabiliyorlar. Deri altına kısa bir sürede yerleştirilen çiplerle bilim kurgu filmlerindeki robotların bazı özelliklerini alan insanlar, böylece hayallerini de gerçekleştirmiş oluyor. Kulak çevresine yerleştirilen çiple bir her daim kafasında bir kulaklığa sahip olan robot insanlar ellerindeki çipler sayesinde ise birçok görevi gerçekleştirebilen bir kumandaya sahip oluyorlar.

1405159234_140711robot.hlarge.jpg

Teknoloji bu hızla devam ederse, 2020 yılına gelindiğinde toplumdan daha fazla kabul göreceklerini söyleyen aktivistler, Apple ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerinin de bu alana yatırım yapmaktan geri kalmayacaklarını iddia ediyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.