İnsanlık tarihini değiştiren en önemli 12 icat - Page 1

İnsanlık tarihi boyunca birçok buluş ve icatlar yapılmıştır. Günlük hayatımızda aktif olarak kullandığımız birçok şeyin kendine özgü bir hikayesi elbette ki vardır. Belki de bu icatlar olmasaydı hayatımız çok daha zor olacak ve şimdi rahatlıkla gerçekleştirebildiğimiz işleri asla yapamayacaktık. Sağlık, Teknoloji, Coğrafya, Eğitim ve aklınıza gelebilecek her türlü konuda bizlere yardımcı olan bu icatların ortaya çıkmasında ana kaynak olan bazı icatlar ise insanlık tarihi açısından adeta bir dönüm noktasıdır. Bu anlamda biz de insanlığın bu noktaya gelmesinde en önemli paya sahip olan 12 icadı bir araya getirdik. İşte insanlık tarihini değiştiren 12 icat!

İnsanlık tarihini değiştiren en önemli 12 icat - Page 2

Tekerlek


Milattan önca 3500 yıllarında icat edildiği tahmin edilen tekerlek sayesinde insanlar tarımı geliştirme imkanı buldu. Daha kolay tarla sürme şansına sahip olan insanoğlu arasındaki ticaret de yine tekerleğin icadı sayesinde gelişmiş oldu.

İnsanlık tarihini değiştiren en önemli 12 icat - Page 3

Çivi


Eski Roma zamanında icat edilen Çivi ile beraber insanlar çok daha sağlam yapılar inşa ederek barınma ihtiyaçlarını karşılayabildi. Bu durum ilerleyen zamanlarda büyük buluş ve icatların oluşmasına zemin hazırladı.

İnsanlık tarihini değiştiren en önemli 12 icat - Page 4

Pusula


Pusula'nın Çinliler tarafından bulunduğu biliniyor ancak ne zaman icat edildiğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Kimiler 9 veya 10. yüzyılı işaret etse de bu konu hakkında kesin bir yargıya varmak zor gibi gözüküyor. Ancak kesin olan şu ki pusula sayesinde denizciler yolunu rahat bir şekilde buldu ve böylelike coğrafi keşifler dönemi başladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.