İşte bilim dünyasının geleceği! - Page 1

“Heykel estetiğiyle tarımın mucizelerini bir araya getirmeyi amaçlayan” Van Aken, önce birkaç ağacı henüz köklerini yeni salarken birleştiriyor, daha sonra ise aşılama yöntemiyle, tek bir gövdede toplanan farklı ağaç sayısını 40’a kadar çıkarıyor.

İşte bilim dünyasının geleceği! - Page 2

40 meyvelik bir ağacı hazırlamak için yaklaşık 5 yıla ihtiyacı olduğunu söyleyen Van Aken, şu an 16 farklı ağacın yetişme sürecinde olduğunu belirtti.

İşte bilim dünyasının geleceği! - Page 3

ABD’nin dört bir yanında yetişmekten olan 16 adet “40 meyveli ağacın” bünyesinde vişne, şeftali, kayısı ve badem gibi çok sayıda meyve Van Aken, hem bir sanat çalışması hem de bilimsel deney olarak tanımladığı projenin amacının...

İşte bilim dünyasının geleceği! - Page 4

Yiyeceleri nasıl üretilebileceğini yeniden düşünmeye teşvik etmek olduğunu söyledi. Bugüne kadar yetiştirdiği ağaçların müzelerde, parklarda ve kişisel sanat koleksiyonlarında bulunduğunu belirten Van Aken, kendi evinde bu ağaçlardan birine sahip olan...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.