İşte Google'ın hayatımızı değiştirecek yenilikleri - Page 1

Google Glass giyilebilir teknolojilerin de teknolojide trend olmasına yardımcı oldu. Özellikle akıllı saatler Glass sonrası daha çok yaygınlaşmaya başladı. Ancak Glass günlük kullanımda hayatımıza daha çok girecek gibi. Yine de Glass ile yapılacak çekimleri "özel hayata müdahale" olarak gören bazı mekanlar Glass'ı yasaklamaya başladı bile. Ancak özellikle gençler arasında 'cool' bir icat olma yolunda devam ediyor.

İşte Google'ın hayatımızı değiştirecek yenilikleri - Page 2

Google Contact Lens: Google Glass duyurulalı daha iki sene geçmedi ki bu sene Google kontakt lens projesini tanıtarak adeta Glass'ı eskitti. Google'ın akıllı kontakt lensi ilginç bir fikirden ortaya çıktı. Google diyabet hastalarının glükoz seviyelerini göz yaşları vasıtasıyla ölçmek için Google kontakt lensi geliştirdi.

İşte Google'ın hayatımızı değiştirecek yenilikleri - Page 3

Google Contact Lens içinde insan saçından daha ince boyutta alıcı ve sensörlerle donatıldı. Test aşamasında olan bu ürün hayata geçtiğinde sağlık ürünlerinde yenilik getirerek özellikle şeker hastalarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

İşte Google'ın hayatımızı değiştirecek yenilikleri - Page 4

Google Project Loon: Google 90'lı yılların sonunda arama motoru algoritması ile internet alışkanlıklarımızı kökünden değiştirmişti. Şimdi Project Loon ile Google internete bağlanma alışkanlıklarını kökünden değiştirmeye hazırlanıyor. Project Loon Google'ın atmosfere salacağı balonlar vasıtasıyla tüm dünyaya internet bağlantısı sağlamayı hedefliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.