Bilim & Teknik

İşte teröristlerin korkulu rüyası Eşek Arısı!

Dünyada sayılı ordu tarafından kullanılan ve “Black hornet” adı verilen “Eşek arısı” drone; dedektör köpekler ve helikopter drone'lar ile birlikte teröristlerin kabusu haline geldi.

PKK'nın korkulu rüyası Eşek Arısı!

Teknoloji sadece akıllı telefon ve bilgisayarlarla sınırlı değil ve hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılıyor. Bunların içinde savunma sanayi de bulunuyor. Terör örgütü PKK’nın tuzakladığı bomba ve mayınlar artık teknoloji sayesinde hemen tespit edilebiliyor.

TSK’nın, terör operasyonlarında kısa bir süre önce kullanmaya başladığı, dünyada sayılı ordu tarafından kullanılan ve “Black hornet” adı verilen “Eşek arısı” drone; dedektör köpekler ve helikopter drone'lar ile birlikte teröristlerin kabusu haline geldi.

İşte teröristlerin korkulu rüyası Eşek Arısı! - Resim : 1

METİ timleri, üzerinde kamerası bulunan ve sessiz bir şekilde uçan “Eşek arısı” ve dedektör köpeklerle buldukları el yapımı patlayıcıları, helikopter drone’a taktıkları aparatla üzerlerine fünye bırakarak, yaklaşmadan imha ediyor.

Bu sayede olası can kayıplarının önüne geçilirken, teröristlerin planları da bozuluyor.

Kaynak: İHA

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.