9- Nöromorfik teknolojisi
"Nöromorfik teknolojisi" ile yeni bilgisayarların insan beyni gibi çalışması ve düşünebilme yeteneğine sahip olması sağlanacak. Teknoloji, her gün 1 milyon civarında nöron kaybetmesine rağmen işlevinde eksilme olmayan beyin gibi, çalışmayan bilgisayar parçalarının yerini dolduracak sistemlerin de önünü açacak.

8- Hisseden ve kaçınan insansız hava uçakları
Son yıllarda savunma sanayisinde oldukça önem kazanan insansız hava uçakları da listenin 8’nci sırasında yer alıyor. Çevre koşullarını daha iyi şekilde algılayacak hale getirilecek olan İHA’lar yüksek duyu özellikleriyle, havada beklenmeyen tehlikelere karşı ani tedbirler alabilecek ve insanlar için riskli olan vazifeleri de yerine getirebilecek.

7- Dağıtım üretimi
Listenin 7’nci sırasında yer alan “dağıtım üretimi” teknolojisiyle tüketiciye tek aşamada üretim hizmetini sunacak sistemle kaynakların daha etkin kullanılması ve fabrikalardaki atık miktarının azaltılması amaçlanıyor. Böylelikle çevre kirliliği de azaltılmış olacak.

6- Yeni yapay zeka
"Yeni yapay zeka teknoloji" ile de geliştirilmiş makine gücünden yararlanılarak, insanların ihtiyaç duyabileceği birçok hizmet, akıllı robotlar aracılığıyla gerçekleştirilecek. Listenin 6’ncı sırasında yer alan teknolojiyle düşünme yetisi olan ve yorum yapabilen robotlar sayesinde tüketiciye akıllı ürünler sunulabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.