İtalyan ordusunun mutfağını Türk'ler yapıyor! - Page 1

ANK, TOP, TÜFEK DEĞİL BİZ NASIL DOYURACAĞIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ Ana faaliyet alanlarının ev ve endüstriyel mutfak üretmek olduğunu söyleyen Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztiryaki, “Ancak son 10 yıldan beri askeri ihtiyaçları karşılamak için mobil mutfak üretmeye başladık. Çünkü hareketli ordularda yeni bir anlayış var. Hareketli ordularda kışlalarda değil konteyner şeklinde malzemelerle hastanesi, yemekhanesi dahil yeni bir konsept uygulanıyor. Dünyada böyle bir talep olunca biz de endüstriyel mutfak üreten bir firmayız ve bu alanda üretimler yapmaya karar verdik.

İtalyan ordusunun mutfağını Türk'ler yapıyor! - Page 2

7 sene önce sahra mutfağında sadece bir modelimiz varken bugün 17 farklı modelde üretim yapıyoruz. Bu alanda çok hızlı bir mesafe kat ettik. Bugün İtalyan ordusuna bir modelimizi ihraç ediyoruz. Bu alanda benzer üretimler yapan Almanlar varken İtalyan ordusu bizi tercih etti. Bunun gururunu yaşıyoruz. Savunma fuarlarında top, tüfek, silah, tank varken biz insanları nasıl doyuracağız diye ürettiğimiz sahra mutfakları sergiliyoruz. Sahra mutfaklarımız tamamen hijyenik, sağlıklı gıda sunumunu ön planda tutularak üretiliyor” dedi.

İtalyan ordusunun mutfağını Türk'ler yapıyor! - Page 3

İTALYAN ORDUSUNA 80 TANE SAHRA MUTFAĞI Öztiryaki, sektördeki başarıların Dünya’nın sayılı firmalarından Kanadalı Weatherhaven şirketinin dikkatini çektiğini ifade ederek, “Ortaklık için bize geldiler ve inşallah haziran ayında ortaklığımızı hayata geçireceğiz. Şuan İtalyan ordusuna 80 tane sahra mutfağı yapmak için bir anlaşmamız var. Arkasından farklı bir modelde 100 adetlik sahra mutfağı için başka bir anlaşmamız olacak. Bizim şansımız şudur; hiçbir Avrupalı ya da Amerikalı firmanın bizimle başa çıkma şansı yoktur. Kaliteyi tutturabilirsek, zamanında da teslim edebilirsek potansiyeliniz varsa üretmeye bizle mücadele şansları yok. Çünkü işçi ücretlerimiz makul, çalışkanız, bizler çılgın Türk’üz.

İtalyan ordusunun mutfağını Türk'ler yapıyor! - Page 4

Merkezimiz İstanbul'da 100 bin metrekarelik kapalı bir alanda çalışıyoruz. 1200 kişi istihdam ediyoruz. Askeri işlerimiz büyüyecek diye 120 dönümlük bir arazide bulunan yedek bir fabrika binasını satın aldık. Sahra mutfakları üretiminde çok kısa sürede hızlı büyüyüp iyi referanslar ediniyoruz. Şuan bazı yabancı ülkelere 100 milyon doların üzerinde teklif verdik. Hangisi gelir hangisi gelmez bilemiyoruz. Ancak Ortadoğu ülkelerindeki siyasal krizler bizi olumsuz etkiledi. Mısır, Libya, Irak gibi ülkeler ile yaşanan siyasi krizler nedeniyle sağlıklı bir ortam yok. Allahtan Suudi Arabistan ile işlerimiz gayet güzel gidiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.