Helikopterden atlayan ikili havada kaldıkları 10 dakika boyunca Süpermen pozu vermeyi ve akrobatik hareketler yapmayı ihmal etmedi. Yakıtlarının bitmesinin ardından da paraşütlerini açarak güvenle yere indiler.
Saatte 300 kilometre hıza ulaşan iki metre genişliğinde ve yaklaşık 5 kilogram ağırlığındaki araç 13 dakikaya kadar havada kalabiliyor.

‘Jetman Dubai’ adlı şirketin kurucusu ve aracın mucidi 55 yaşındaki Rossy, jet motorlu kanatlarla uçan ilk insan unvanına sahip. Yves Rossy, daha önce de İsveç Alplerinde, Manş Denizi’nde ve Büyük Kanyon’da benzer uçuşlara imza attı.

Tasarımını geliştirmeye devam edeceğini söyleyen Rossy, “Halen bir uçağa ve paraşüte ihtiyacımız var. Asıl rüyam Demir Adam gibi olmak” diyerek çizgi roman kahramanına gönderme yaptı.

Dünyanın en yüksek binası Burç Halife’den serbest dalışıyla dünya rekoru kıran genç sporcu Vince Reffett ise 5 yıllık eğitimin ardından bu hava aracını kullanmaya başladı. “Bu benim için gerçekleşen bir rüya” diyen Reffett, serbest dalışın da tutkunu olduğunu ancak kontrollü uçuşun çok farklı bir deneyim olduğunu söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.